Заедно с партньорите ни от
ICDET по програма Еразъм+ превърнахме един учебен час на 5. "а" клас в творческа работилница за креативност и гейм дизайн! Учениците се докоснаха до технологията на 3D принтирането, сканирането и работата с плотер. Най-вълнуващото беше да разберат как една дигитална идея се превръща в реален, физически прототип. Но голямата емоция беше да влязат ролята на гейм дизайнери със задачата: „Създайте своя собствена образователна игра!“, съчетавайки геймплей механики, учебен процес и нестандартно мислене.
3 топ идеи вече са на път към следващото ниво!
Гордеем се с нашите ученици и тяхната смелост да експериментират. Това е само началото на тяхното приключение в света на гейм дизайна. Очаквайте скоро как ще се развият идеите им!